petr_skalda.jpg Narodil jsem se ve Strakonicích, pak jsem nějakou dobu žil v Praze, potom jsem se s vidinou levného bytu odstěhoval do České Lípy.

Mám vystudovanou stavební fakultu, a tak jsem se nějakou dobu živil tím, že jsem hledal „černé“ stavby a dával za to pokuty (většinu jsem stejně odpustil) nebo usmiřoval rozhádané sousedy (což se nikdy nepodařilo). Tato práce mě ale neuspokojovala a měl jsem stále větší touhu lidem pomáhat, a tak jsem 1. dubna 2000 (nebyl to apríl) přijal práci misijního pracovníka ve sboru v České Lípě.

Třebaže s malým příjmem, našel jsem úžasnou ženu, která byla ochotná si mě vzít a brzy se nám narodily dvě děti.

Po několika letech nazrál čas k další změně – místa kazatele v jiném městě, jen nikdo nevěděl kdy a kde…

Musím přiznat, že do roku 2007 pro mě byly východní Čechy zemí neznámou. Proto bylo až s podivem, kolik našich cest najednou do východních Čech směřovalo. Byli jsme překvapeni, jak krásné to tu je, a začali jsme prožívat, že naše nové místo právě tady, ve východních Čechách.

Proto nás zas tak moc nepřekvapilo, když jsme dostali nabídku přestěhovat se do Chocně. Přesto, že jsme Choceň vůbec neznali, věděli jsme, že máme říci ano.

Na přesvědčení, že zde máme být, se ani po delším čase nic nezměnilo, naopak den ze dne roste naše láska k městu i lidem, kteří zde žijí.